Remont gabinetu – profile ścienne i sufitowe

Za pomocą profili do sufitów i profili do ścianek można wykonać bezpieczną, trwałą i estetycznie wyglądającą konstrukcję ścian działowych. Zrobiona z profili konstrukcja przestrzenna lub płaska mocowana jest do sufitu, dopiero na taką konstrukcję montowana jest płyta karton-gips, tworząc ścianę działową, ścianę ukośną bądź sufit. Profile ścienne i sufitowe oraz kształtowniki są wykonane z blachy stalowej ocynkowanej.

Rodzaje profili ściennych i sufitowych

Firma EKO-DOM oferuje w swej sprzedaży:

– Narożnik aluminiowy perforowany za pomocą, którego można zabezpieczyć narożną zewnętrzną część ścian przed uszkodzeniem mechanicznym, a także do uzyskania efektu linii prostej.

– Profil ścienny poziomy do ścian działowych (UW100) – profil ten służy do montowania różnego rodzaju konstrukcji do podłóg, ścian i stropów oraz do robienia połączeń elastycznych ścian działowych.

– Narożnik aluminiowy 1/2 3MB  wykonany z aluminium do wykańczania systemów zabudowy. Aluminium to stop bardzo odporny na rdzewienie, więc można ten metal stosować również w miejscach wystawionych na wilgoć. Narożnik perfekcyjnie dopasowuje się do kształtu płyty, jest elastyczny, co eliminuje ryzyko złamania w trakcie prac.

– Profil ścienny do ścian działowych (CW75) – profil jest przeznaczony do prac przy ścianach działowych i osłonowych.

– Profil ścienny UW 75 3mb służy do stosowania wewnątrz budynków, za jego pomocą wykonuje się szkielet konstrukcji ściany działowej z płyty kartonowo-gipsowej.

Kiedy sprawdzą się profile do sufitów i ścianek?

Profile ścienne i sufitowe do suchej zabudowy jak widać powyżej różnią się znacznie grubością, rodzajem stopów z jakich są wykonane, a także długością.  Dzieje się tak dlatego, że każdy z nich jest przeznaczony do czegoś innego. Muszą się różnić, gdyż inne są przeznaczone do ścian i i inne do sufitów podwieszanych. Stosuje się je także do budowania różnego rodzaju przegród, okładzin ścian, części dekoracyjnych, wysp, wnęk do zabudowy strychów, poddaszy oraz pozostałych pomieszczeń. Profile, które posiada w ofercie firma EKO-DOM gwarantują trwałość i stabilność każdej konstrukcji, zaspokoją wymagania najbardziej wybrednych klientów.