Projekty domem z poddaszem – na gabinet medyczny?

dom z poddaszem

Dom z poddaszem użytkowym charakteryzuje się zwartą bryłą. Zazwyczaj posiada on na tyle dużą powierzchnię mieszkaniową, że spokojnie zmieści się w nim kilkuosobowa rodzina. Projekty domów z poddaszem zazwyczaj dzielą taki dom nie dwie strefy. Poddasze to strefa prywatna, przeznaczona na sypialnie rodziców czy pokoje dzieci. Natomiast parter zawiera pomieszczenia dostępne dla wszystkich jak salon, kuchnia, toaleta.

Coś pomiędzy domem parterowym a piętrowym?

Domy z poddaszem (projekty) to swoiste połączenie domu parterowego oraz domu piętrowego. Koszt realizacji takiego budynku jest niższy niż domu piętrowego, a jednocześnie poddasze jest w pełni funkcjonalne co zapewnia, że dom będzie miał sporą powierzchnię.

Projekty domów z poddaszem są korzystne z eksploatacyjnego punktu widzenia, wynika to z faktu, że mają one zazwyczaj zwartą bryłę. Koszt ich budowy też zazwyczaj jest niższy niż innego typu budynków.

Co wpływa na cenę domu z poddaszem użytkowym?

Koszt budowy domu w poddaszem użytkowym jest wynikową wielu czynników. Projekty domów z poddaszem mogą mieć różny metraż czy ilość kondygnacji. Różnic się może również technologia wykonania czy rodzaj konstrukcji. Wszystko to możne podnosić lub obniżać cenę domu.

Pozytywny wpływ na koszty budowy z całą pewnością ma fakt, że domy z poddaszem mają zazwyczaj mniejsze fundamenty, mniejszą powierzchnię dachów czy ścian w porównaniu z domami parterowymi. Dom może być oczywiście wyposażony w garaż lub nie, istniej także możliwość podpiwniczenia.

Dlaczego warto zdecydować się na dom z poddaszem użytkowym?

Dlaczego wybierając projekt domu warto dokładnie obejrzeć projekty domów z poddaszem? Jak już wspomniano w tego typu domu można wydzielić dwie strefy – dzienną i nocną lub bardziej prywatną i taką, która będzie dostępna dla gości. Możliwości aranżacyjne tego typu domów są dość duże, a koszty ich budowy relatywnie mniejsze niż w przypadku innych konstrukcji.

Projekty domów z uzytkowym poddaszem posiadają jedną cechę, która może być uznana zarówno za wadę, jak i zaletę. Są to skosy na poddaszu. Nie każdemu przypadną one do gustu, ale z drugiej strony dają szerokie możliwości aranżacji.