Popularny sprzęt kosmetyczny w klinikach i gabinetach.

sprzęt medyczny

Gdy wejdziemy do gabinetu medycyny estetycznej naszej uwadze nie umknie sprzęt kosmetyczny o różnym działaniu. Stosowanie urządzeń jest niezwykle konieczne. Gabinety estetyczne z pomocą sprzętu kosmetycznego są wstanie wykonać o wiele więcej specjalistycznych zabiegów. Oto kilka zabiegów, wykorzystujących sprzęt kosmetyczny o konkretnym działaniu. 

Złuszczanie martwego naskórka

To jeden z niezwykle kluczowych działań większości zabiegów. Odpowiedni sprzęt do medycyny estetycznej musi spełniać dwie ważne funkcje. Działać jak peeling oraz pozbywać się wszelkich pozostałości. Jeśli chodzi o działanie peelingu do tego celu stosuje się urządzenia 3 w 1 lub 4 w 1. Dzięki czemu można zastosować różny rodzaj peelingu, dostosowany do potrzeb skórnych. Każdy sprzęt kosmetologiczny posiada pompę ssącą. Jest ona małym odkurzaczem na wszelkie pozostałości po peelingu: martwy naskórek lub drobinki ścierne.

Jakie rodzaje peelingu można w stanie wykonać?

Mikrodermabrazja diamentowa

To jej zastosowania wymagany jest sprzęt wraz z wyposażeniem. Do każdego urządzenia dołączane są specjalnego głowice z diamentowymi drobinkami. Dzięki ruchom obrotowym oraz diamentowi głowicami zabieg jest możliwy do przeprowadzenia. Wykonywanie zabiegu wydaje się proste. Kosmetyczka przeciąga po skórze specjalną nakładkę diamentową i gotowe. Nie do końca. Użycie złej nakładki o nieodpowiedniej grubości może przynieść fatalne skutki. Dlatego lepiej zdecydować się na zabieg z urządzeniem do mikrodermabrazji niż robić to na własną rękę.

Przeznaczenie

Zabieg to rodzaj peelingu mechanicznego. Metoda diamentowa nadaje się do wszelkich zmian trądzikowych. Świetnie niweluje przebarwienia. Jest doskonała na delikatne zmarszczki wokół oczu. Poprawia elastyczność skóry.

Peeling kawitacyjny

Kolejny rodzaj peelingu do zastosowania. Przy tej metodzie sprzęt kosmetyczny jest szczególnie ważny. Bez niego nie ma możliwości wytworzenia fali o konkretnej częstotliwości. Podczas tworzenia się fali powstają drgania. Za ich prawidłową pracę odpowiadają, zamieszczone w głowicy przetworniki piezo-ceramiczne. Każdy sprzęt do peelingu kawitacyjnego zostawia skórę gładką w dotyku oraz przygotowaną do dalszych zabiegów.

Ultradźwięki

W przypadku użycia sonoforezy lub ultradźwięków – oba terminy są poprawne sprzęt kosmetyczny jest wymagane. Metoda ta różni się od peelingi kawitacyjnego. W tym przypadku urządzenie kosmetyczne metodą ultradźwiękową wytwarza ciepło o temp. 40-45 stopni. Wytworzona temperatura wnika do 6 cm wgłąb skóry, pobudzając komórki do dalszej regeneracji.

Więcej sprzętów kosmetycznych zobaczysz na: https://medikapoland.pl/pl/content/84-sprzet-kosmetyczny