Nauka gry na perkusji

Instrumenty perkusyjne

Rozwijające hobby

Zastanawiasz się nad prezentem dla dziecka? A może sam od lat marzysz o grze na instrumencie, ale dopiero teraz znalazłeś czas, aby zrealizować to marzenie? Instrumenty perkusyjne są idealnym wyborem dla ciebie! Nie są to tylko perkusje, ale także kołatki, bębenki czy tamburyna, które są łatwe w obsłudze, ale także przynoszą dzieciom dużo satysfakcji i korzystnie wpływają na ich rozwój motoryczny.

Rozwój motoryczny dziecka

Skoro już przy tym jesteśmy, czym właściwie jest rozwój motoryczny? Motoryka jest terminem określającym wszelkie ruchy i sprawność fizyczną. Maluch od chwili narodzin zdobywa nowe umiejętności, rozpoczynając oczywiście od chwytania palca. W pewnym sensie możemy na ten rozwój wpływać, na przykład poprzez zachęcanie malucha do zabawy różnymi, prostymi instrumentami, typu właśnie kołatki czy różnego rodzaju bębenki.

Te instrumenty perkusyjne są nie tylko bezpieczne, ale także wydają ciekawe dźwięki, które dodatkowo zachęcą malucha do dalszej zabawy i nauki! Pamiętajmy też, że rozwój zainteresowań dziecka zaczyna się bardzo wcześnie, a takimi działaniami możemy przyciągnąć jego uwagę w stronę muzyki.

Tylko dla dziecka?

Wielu z nas zastanawia się, czy jeśli nigdy nie miało kontaktu z instrumentami, to czy poradzi sobie z tak skomplikowanym instrumentem, jakim są perkusje. Musimy pamiętać o tym, że zdobywanie jakichkolwiek umiejętności w dorosłym życiu jest trudniejsze, szczególnie jeśli chodzi o umiejętności motoryczne.

Na pewno znacie kogoś, kto nie opanował sztuki pływania w dzieciństwie, a teraz ma z tym duży problem. Jednak gra na instrumentach perkusyjnych pozwoli nam poszerzyć nasze zdolności motoryczne, a także poprawić poczucie rytmu, co jest przydatne także w innych aspektach życia, warto więc przyłożyć się do nauki, aby móc potem czerpać przyjemność z gry.

Czy jakość ma znaczenie?

Kojarzysz uczucie frustracji, gdy wszystko robisz według instrukcji, ale rezultaty nie są takie, jakich oczekujesz? Niestety może się ono pojawić, jeśli używasz instrumentów słabej jakości. Aby czerpać przyjemność z gry, pamiętaj żeby wybierać polecany sklep z perkusjami, który oferuje perkusje i instrumenty perkusyjne najwyższej jakości.