Fale radiowe urządzenie RF

Urządzenia w salonie kosmetycznym

W salonie kosmetycznym niezbędnych jest dzisiaj wiele urządzeń, dzięki którym możliwe będzie przeprowadzenie zabiegów na najwyższym możliwym poziomie. Na pewno wśród nich są również i te, które do zabiegów wykorzystują fale radiowe. Urządzenie tego typu powinno znaleźć się w każdym profesjonalnym gabinecie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jak w związku z tym działają takie urządzenia i w czym mogą się one okazać nam pomocne?

Jeśli chodzi o fale radiowe, urządzenie je emitujące powoduje zjawisko diatermii w skórze. Skutkuje to wzmożoną produkcją kolagenu. Aparaty takie podzielić można na starsze oraz nowsze. Te pierwsze nazywanym monopolarnymi, te drugie natomiast bipolarnymi.

Jak działa urządzenie monopolarne?

Urządzenia monopolarne są wyposażone w dwie elektrody – czynną i bierną. Czynna emituje falę radiową, bierna z kolei odpowiada za uziemienie. Warto zauważyć, że obszar odgrzewania jest większy niż przy urządzeniach bipolarnych, a zabiegi takie łączyć można z innymi zabiegami kosmetycznymi.

Fale radiowe bipolarne również wykorzystują dwie elektrody czynne. Są one umieszczone na jednej głowicy, a różni je to, że nie posiadają one elektrody uziemiającej.

Fale radiowe na zmarszczki


Urządzenie do fal radiowych
ma bardzo szerokie zastosowanie. Otóż wykorzystuje się je na przykład przy zmarszczkach czy cieniach pod oczami. Jeśli chcecie je usunąć, na pewno będzie to metoda właściwa. Poza tym nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że można po nie sięgnąć, chcąc także wymodelować sylwetkę i zwalczając cellulit. Jak więc widzimy, sprzęt taki na pewno nie będzie stał bezczynnie.

Źródło: www.maxmedik.pl/393-fale-radiowe-rf