Czy warto kupić kosz na brudne pieluchy?

warto kupic kosz na brudne pieluchy

Młodzi rodzice czy opiekunowie niemowlaka mają pełne ręce roboty. Pogodzenie wszystkich obowiązków związanych z troską o dziecko bywa trudne. Jednym z najważniejszych zadań jest utrzymanie właściwej higieny w pokoju maluszka. Istnieje wiele udogodnień, które to umożliwiają. Należy do nich kosz na brudne pieluchy.

Kosz na brudne pieluchy to nie typowy pojemnik na śmieci 

Pomimo tego, że w koszach na zużyte pieluchy najczęściej można stosować standardowe worki na nieczystości, to istnieją cechy odróżniające je od zwykłych pojemników na śmieci.

Podstawową różnicą jest poziom szczelności. Kosz na brudne pieluchy bardzo dobrze chroni przed nieprzyjemnymi zapachami. Specjalne systemy zabezpieczają przed wydostawaniem się na zewnątrz bakterii i zarazków. W pojemnikach tych stosuje się specjalny bęben. Wrzuca się do niego pieluchy, po czym opróżnia jego zawartość do wnętrza kosza. 

Wygoda stosowania koszy na brudne pieluchy

Kosze na zużyte pieluchy otwiera się w różny sposób w zależności od modelu – na przykład nogą przy użyciu pedału. Inna wygodna opcja to uchwyt do otwierania jedną ręką. Drugą można w tym czasie wykonywać jakieś czynności przy maluszku. Kosze mogą mieć system zabezpieczenia przed dziećmi chroniący przed niechcianym otworzeniem. 

Pojemniki wykonane są z różnych materiałów. Zawsze jednak producenci dbają o to, by były łatwe w czyszczeniu i użytkowaniu. Niektóre z nich wymagają jednak zakupu dodatkowych wkładów.

Ważną zaletą kosza na brudne pieluchy jest możliwość opróżniania go co kilka dni, nie trzeba tego robić wielokrotnie w ciągu doby. Pojemność 40 l pozwala na umieszczenie wewnątrz ok. 25 pieluch.

Wygląd pojemników na zużyte pieluchy

warto kupic kosz na brudne pieluchyNa rynku oferowanych jest kilka rodzajów koszy na brudne pieluchy. Można wśród nich znaleźć modele z ciekawym designem, dostępne w kilku kolorach. Dzięki temu możliwe jest wybranie odpowiedniego – dopasowanego do różnych wnętrz i używanie go w roli zwykłego kosza na śmieci nawet wtedy, gdy dziecko nie będzie już potrzebować pieluch.

Warto zaopatrzyć się w taki kosz

Higiena, prostota użycia czy ciekawy wygląd powodują, że warto rozważyć zakup kosza na zużyte pieluchy. Ułatwi codzienne prace związane z zajmowaniem się małym dzieckiem, zabezpieczy przed bakteriami i uciążliwymi zapachami.