Bezpieczny fotelik samochodowy dla niemowlaka

fotelik do jazdy tyłem

Ze względu na delikatną budowę ciała najmłodszych dzieci, foteliki dla niemowlaka powinny być wybierane szczególnie uważnie, ze zwróceniem uwagi na to, czy spełniają wszystkie niezbędne normy oraz posiadają ważne atesty. Od tego wszystkiego bowiem zależy zdrowie, a często także życie dzieci.

Jak powinien wyglądać fotelik samochodowy dla niemowlaka?

Dla najmłodszych dzieci, z grupy wagowej 0- 13 kg przeznaczone są foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy, taka pozycja jest bowiem najbezpieczniejsza dla nie do końca ukształtowanego jeszcze narządu ruchu niemowlaka. W przypadku wypadku zupełnie inaczej rozkładają się także siły działające na małego pasażera, co pozwala uniknąć niejednokrotnie bardzo niebezpiecznych urazów w obrębie kręgosłupa szyjnego.

Foteliki dla niemowlaka BeSafe tworzone są tak, by były niezwykle bezpieczne w użytkowaniu, prócz tego producent zadbał także o ich funkcjonalność oraz nowoczesny wygląd. Przeznaczone są one dla dzieci od momentu urodzenia do mniej więcej 12 miesiąca życia. Co niezwykle ważne pasują także do większości wózków dziecięcych, co znacznie ułatwi każdemu rodzicowi podróżowanie ze swoim maluchem.

Montaż fotelika samochodowego dla niemowlaka

Foteliki dla niemowląt najbezpieczniej, i najwygodniej jednocześnie montować przy użyciu bazy Isofix. Pozwala ona nie tylko na wpięcie fotelika do samochodu niezwykle szybko, ale eliminuje także możliwe błędy, które może popełnić rodzic przy montażu za pomocą zwykłych pasów bezpieczeństwa. Bazy BeSafe są kompatybilne ze wszystkimi pozycjami złączy Isofix montowanymi w samochodach a regulowana noga wspierające absorbuje dodatkowo siły zachodzące między podłogą samochodu a bazą, poprawiając bezpieczeństwo.

BeSafe na straży wygody rodziców

Ciekawym dodatkiem do fotelika dla niemowlaka jest także dedykowane nosidło, które pozwala przenieść niemowlaka z samochodu do domu bez zmiany jego pozycji i zbędnego wybudzania go. Produkt ten zaprojektowany został we współpracy z fizjoterapeutami, jest więc bezpieczny dla rozwoju malucha, nie zmniejsza także bezpieczeństwa samego fotelika, o czym świadczy jego wykorzystanie w testach zderzeniowych.

Zobacz foteliki dla niemowlaka tyłem do kierunku jazdy w sklepie: https://www.besafe.com.pl/foteliki-dla-niemowlaka