Bezpieczne butelki, bidony, kubki dla dzieci

akcesoria do karmienia i picia

Do długiej listy rzeczy, o których należy pamiętać podczas kompletowania wyprawki dla dziecka, zaliczają się również różnego rodzaju butelki i kubki umożliwiające dziecku picie wody lub mleka. Co warto kupić? Co się sprawdzi u malutkiego dziecka, a co u nieco starszego?

Butelki dla niemowląt

W pierwszej kolejności należy się przede wszystkim zaopatrzyć w butelki dla niemowląt, zwłaszcza gdy planujemy dziecko karmić mlekiem modyfikowanym lub odciągniętym, a nie piersią. W ofertach sklepów znajdziemy wiele różnych rodzajów butelek. Butelki dla niemowląt mogą być wykonane różnych materiałów np. z plastiku, ze szkła lub ze stali nierdzewnej. Dostępne są w różnych rozmiarach oraz kolorach.

Dla noworodka wystarczy butelka niewielkich rozmiarów, w przypadku kilkumiesięcznego dziecka potrzebna już będzie znacznie większa butelka. Do butelki należy dokupić smoczek w odpowiednim rozmiarze, dopasowanym do wieku dziecka. Inny smoczek będzie odpowiedni dla malucha, a inny dla rocznego dziecka, które znacznie lepiej sobie radzi z piciem i przełykaniem.

Kubki dziecięce i bidony

W przypadku starszych dzieci butelki powinny zostać zastąpione kubkami lub bidonami (więcej tu). Kubki dziecięce idealnie sprawdzą się do picia napojów w domu. Wyposażone są w wygodne uchwyty, dzięki czemu dziecko łatwo może złapać kubek i samodzielnie z niego pić. Najczęściej wyposażone są w silikonowe ustniki np. z systemem No-Spill, dzięki czemu napój nie wyleje się z kubka nawet w przypadku, gdy kubek zostanie przez dziecko upuszczony lub po prostu dziecko będzie go trzymać do góry nogami. Dzięki temu nie musimy się obawiać, że napój przygotowany dziecku będzie porozlewany po całym domu.

Podczas spacerów i w przypadku starszych dzieci idealnie sprawdzą się bidony dla dzieci. W przypadku bidonów dziecko pije przez słomkę, a nie przez smoczek/ustnik. Bidony-niekapki, podobnie jak kubki, idealnie sprawdzą się u dzieci, gdyż nie ma ryzyka rozlania napoju podczas gwałtownych ruchów bidonem. W sklepach dostępne są różne modele bidonów w różnych kolorach, dzięki czemu zawsze można znaleźć taki fason, który przypadnie dziecku do gustu.