Implanty Wałbrzych – co warto wiedzieć

implant stomatologiczny

Wiele osób zastanawia się, czym są implanty zębowe. Są to tytanowe wkręty, które umieszcza się na stałe w kości szczęki lub żuchwy. Tytan jest materiałem, który nasz organizm doskonale toleruje. Dlatego też, nie ma powodów, aby obawiać się takiego zabiegu. Na pewno nie będzie on wiązał się z żadnymi efektami ubocznymi. Tego możemy być pewni. Proces gojenia kości trwa jednak stosunkowo długo, bo około kilku miesięcy.

Implanty Wałbrzych – postaw na profesjonalizm

Dlatego też trzeba uzbroić się w cierpliwość, zanim implant na stałe zagości w naszej jamie ustnej. Przez pewien czas będzie się odczuwało drobny dyskomfort. Jednak warto się poświecić, aby mieć pełne uzębienie, bez żadnych braków. Dzięki temu, że wszystko zostanie wykonane właściwie, implant będzie odpowiednio dostosowany do jamy ustnej i nawet nie będzie widać, że będzie się go miało. A to przecież jest najważniejsze. W końcu nikt nie chce przyznawać się, że utracił zęba. A dzięki temu, że cały proces umieszczania implanta w jamie ustnej zostanie przeprowadzony we właściwy sposób, można będzie uzyskać najlepsze efekty z możliwych.

Warto więc skorzystać z usług profesjonalnego chirurga stomatologa, który będzie w stanie wszystkie działania przeprowadzić we właściwy, zgodny z przyjętymi zasadami sposób. Pozwoli to na uzyskanie pięknego uzębienia bez żadnych braków. Uśmiech będzie wtedy nienaganny i nie trzeba będzie krępować się, gdy ktoś opowie żart, a my będziemy chcieli się zaśmiać pokazując zęby.

Konsultacja implantologiczna

Zanim implanty zębów w mieście Wałbrzych zostaną nam wykonane, należy zgłosić się na konsultację implantologiczną do chirurga stomatologa. Sprawdzi on stan uzębienia i zobaczy, co będzie nam mógł zaproponować w ramach naprawy zębów. Przeprowadzone zostaną szczegółowe badania. Na pewno zostanie również wykonane zdjęcie, na którym chirurg będzie mógł zobaczyć całe nasze uzębienie. Dzięki temu, będzie w stanie zastosować odpowiednią metodę leczenia. Oczywiście w przypadku braku zęba będzie to wstawienie implantu.

Polega to na umieszczeniu na stałe w kości szczęki lub żuchwy tytanowego wkrętu, który będzie mocował ząb dobrany do uzębienia, jakie pacjent posiada. Implanty pozwolą na uzupełnienie braków, jakie powstały w wyniku choroby lub utraty zęba w wyniku uszkodzenia mechanicznego. Dzięki temu, że wszystko zostanie przeprowadzone właściwie, można będzie cieszyć się z tego, że nawet nikt obcy nie zauważy, że taki implant będziemy mieli. Jest to możliwe jedynie wtedy, jeżeli implant zostanie dobrany do koloru zębów, jaki pacjent posiada. Dzięki temu nie będzie widać żadnej różnicy. Można będzie cieszyć się z uzyskania efektów pozwalających na cieszenie się pełnym uśmiechem bez żadnych braków. Warto zgłosić się na takie profesjonalne konsultacje, które pozwolą na ustalenie, jakie implanty będą najlepsze do zatuszowania braków w uzębieniu.

Implanty Wałbrzych – więcej informacji: https://orthoteam.pl/implanty-walbrzych/