Endodoncja – Leczenie kanałowe w Krakowie

Endodoncja Kraków

Endodoncja w Krakowie to ta dziedzina stomatologii specjalistycznej stanowiąca ostatnią deskę ratunku przed usunięciem chorego zęba. Kiedy miazga wewnątrz zębowa obumiera dochodzi do stanu zapalnego i pojawia się nieznośny ból. Zazwyczaj stan zapalny powoduje całkowite spustoszenie zęba i pacjent ma dwa wyjścia: ekstrakcja lub enodoncja w Krakowie. O ile ekstrakcja pozbawia nas zęba, tworząc ubytki, endodoncja Kraków ma za zadanie swoiste uratowanie zębów przed usunięciem. Zabieg endodoncji przebiega trzyetapowo. Najpierw otworzenie komory zęba, co umożliwia usunięcie zmienionej chorobowo lub całkowicie martwej miazgi zęba.

Czyszczenie kanałów zębowych jest najmniej przyjemnym elementem endodoncji w Krakowie. Odbywa się zawsze przy znieczuleniu miejscowym, ponieważ przy użyciu specjalistycznych narzędzi do usuwania miazgi mogłoby dojść do bardzo bolesnego naruszenia nerwów zębowych. Mimo znieczulenia nie jest to przyjemne uczucie dla pacjentów. Sam zabieg endodoncji Kraków trwa zazwyczaj nawet do kilku godzin, wszystko zależy od ilości kanałów wymagających oczyszczenia. Po opracowaniu, dezynfekcji i osuszeniu kanałów są one wypełniane specjalnym szczelnym tworzywem.

Ma to na celu zapobiegnięcie gromadzeniu się bakterii i patogenów mogących spowodować stan zapalny. Ostatnim elementem zabiegu jest odbudowa zęba i przywrócenie go do stanu pierwotnego.